W tle grafika

Adriana Sowińskiego 

Podstawowe informacje

Galeria Plakatu Europejskiego

Szanowni Państwo!

W imieniu EUROPE DIRECT Rzeszów działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie chciałabym serdecznie zaprosić do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego pod hasłem:
NIE MA TRANSFORMACJI BEZ CYFRYZACJI!

Zgodnie z priorytetami ogłoszonymi przez Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, następne lata mają uczynić Europę kontynentem suwerennym cyfrowo. Ustanowione standardy wzmocnią europejskie technologie i infrastrukturę. Technologia cyfrowa bez wątpienia zmieni życie Europejczyków. Transformacja ma przynieść korzyści nie tylko obywatelom, lecz także przedsiębiorstwom i środowisku.

Kompas cyfrowej dekady UE to cztery najważniejsze kierunki:
biznes, umiejętności, infrastruktura i rząd.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu plakatu nawiązującego do cyfryzacji Unii Europejskiej w jej wszelakiej formie.

W tym udział konkursie brać mogą dwie kategorie osób:

- 16-18 lat;
- 19-25 lat.

Termin nadsyłania prac to 26 grudnia 2021.

Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 1 000, 600 oraz 400 zł.
Z życzeniami weny twórczej,

Sylwia K. Mazur
Koordynatorka EUROPE DIRECT Rzeszów

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Sylwia K. MAZUR,
Członkini Jury GPE,
Koordynatorka EUROPE DIRECT Rzeszów
:

- Europejczycy przygotowują się na przyszłość cyfrową, która będzie nie tylko dostatnia, lecz także zrównoważona. Jako iż cyfryzacja jest zjawiskiem wielowymiarowym - od kwestii suwerenności cyfrowej, przez innowacje, rozwój infrastrukturalny, aż po pomoc w osiąganiu neutralności klimatycznej - wierzymy, że takie też będą prace naszych uczestników.

Jesteśmy też niezwykle podekscytowani faktem, iż w tym roku konkurs ogłoszono w dwóch kategoriach wiekowych. Choć plakat jest niezwykle dojrzałą formą przekazu, to nie wątpimy, że także młodsza kategoria wiekowa wykaże się kreatywnością i zrozumieniem istotności podjętego tematu. 
 
 

Adrian SOWIŃSKI,
Przewodniczący Jury GPE, Art Director, Członek Zespołu Zarządzającego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie:

- Niezwalniająca cyfryzacja jest zjawiskiem, które dzieje się na naszych oczach. Jeszcze kilka lat temu Internet i digitalizacja dopiero wkradały się nieśmiało do naszych domów by dziś zagościć już na stałe. Z dnia na dzień w wyniku postępującej cyfryzacji zmienia się nasze życie. Wielowymiarowość tych dynamicznych przemian jest ogromna. To doskonały pretekst do graficznej interpretacji przez młodych ludzi tego niełatwego tematu i zgłębienia przez nich skali zmian obejmujących wiele płaszczyzn życia.

Konkursy graficzne, są idealną formą zaciekawienia złożonym tematem młodych ludzi. Spojrzenie i oryginalna interpretacja problemu w wykonaniu młodych artystów nierzadko trafia do wszystkich. Zastosowane formy wyrazu są bliskie ich rówieśnikom. Ponadto uczestnictwo w tego typu konkursach poza niebywałą okazją do nabycia cennego doświadczenia, wiedzy na temat zagadnienia i samorozwoju, a także doskonalenia swoich technicznych umiejętności.

 

Martyna WALCZAK,
Członkini Jury GPE, Grafik komputerowy, Polskie ePłatności
Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalnością
Grafika Multimedialna WSIiZ w Rzeszowie

- Udział w konkursie daje nieograniczone możliwości w tworzeniu oryginalnych form graficznych. Jest to szansa stawiania sobie celów i podnoszenie graficznej poprzeczki coraz wyżej i wyżej. Warto próbować swoich sił i przeżyć niezapomnianą przygodę ze skrótami klawiszowymi oraz paletą barw i kształtów.
Pamiętajcie! Jedyne co Was ogranicza to wyobraźnia!


REGULAMIN

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem
w którym zawarte są wszelkie informacje
i zasady uczestnictwa w Konkursie. 

 

Wysyłając pracę wskaż swoją kategorię
w temacie wiadomości mailowej:

- 16-18 lat;
- 19-25 lat.

Organizator konkursu:

Europe Direct – Rzeszów przy
Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie