Wiele ciekawych wydarzeń ostatniego tygodnia…

Ubiegły tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, w których mogliście uczestniczyć, m.in.:

My natomiast z okazji obchodów Dnia Europy – 9 maja – wraz z reprezentantami z Publicznego Akademickiego LO z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie przy WSIiZ, Szkołą Podstawową nr 10, Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Babicy oraz Koleżankami z siostrzanej sieci Enterprise Europe Network WSIiZ Rzeszów zasadziliśmy drzewka w ramach akcji #3BilionTreesPledge, zakręciliśmy Europejskim Kołem Fortuny mierząc się z pytaniami dotyczącymi UE oraz wspólnie zatańczyliśmy do hip hopowej wersji „Ody do radości”: https://www.coe.int/pl/web/about-us/the-european-anthem

W tym samym dniu nasz Kolega z zespołu uczestniczył w finale Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „EUROPA DALEKA CZY BLISKA?” https://www.sp10.net/?s=konkurs+wiedzy+o+unii+europejskiej organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10, który również objęliśmy patronatem.

13 maja zorganizowaliśmy Europejską Grą Miejską w Rzeszowie z EUROPE DIRECT Rzeszów, w której udział wzięło 8 drużyn. Ich zadaniem było rozwiązanie 3 testów dotyczących tematyki związanej z UE oraz wykonanie dwóch zadań. Wszyscy doskonale sobie poradzili, a zwycięzcami zostali: Pani Karolina Majdan-Solecka oraz Pan Tomasz Solecki, którzy odwiedzą Parlament Europejski i Bruksele na zaproszenie Pani Europosłe Elżbiety Łukacijewskiej.

Patronat nad wydarzeniem objął Pan Prezydent Konrad Fijołek – bardzo dziękujemy!
Zwycięzcom jeszcze raz ogromnie gratulujemy, pozostałym drużynom dziękujemy za udział!