POSTAW NA KLIMAT

Galeria Plakatu Europejskiego 

W tle ilustracja autorstwa
Rainy Geruli
, studentki III roku Grafiki komputerowej
i produkcji multimedialnej WSIiZ w Rzeszowie

WYNIKI KONKURSU

Szanowni Państwo!
Drodzy Studenci!

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego pod hasłem: POSTAW NA KLIMAT!

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali prace. Wszystkie otrzymane zgłoszenia cechowały się wysokim poziomem i oryginalnym ujęciem tematu. Uczestnicy postawili przed Jury konkursowym niełatwe zadanie.

Autorów zwycięskich prac prosimy o kontakt na adres mailowy:
europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl

WSPÓLNIE POSTAWILIŚMY NA KLIMAT!

Jury Konkursowe

I MIEJSCE

Plakat nadesłany przez: stawska96

II MIEJSCE

Plakat nadesłany przez: kielarm3

III MIEJSCE

Plakat nadesłany przez: holo.poznan

PODSTAWOWE INFORMACJE

Szanowni Państwo!
Drodzy Studenci!

Z przyjemnością kieruję zaproszenie do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Galeria Plakatu Europejskiego pod hasłem: POSTAW NA KLIMAT!

Organizatorem Konkursu jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Celem inicjatywy jest rozbudzenie społecznego zainteresowania dyskusją nad przyszłością Europy. Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej w wygłoszonym 16 września br. orędziu o stanie Unii  wezwała do założenia nowego europejskiego Bauhausu – twórczej platformy współpracy architektów, inżynierów i projektantów, aby zainicjować styl architektoniczny na miarę naszych czasów, odzwierciedlający nasze aspiracje do uczynienia Europy pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu. Z kolei intencją Zespołu PIEED-Rzeszów jest umożliwienie Państwu, Młodym Twórcom, Studentom kierunków graficznych i pochodnych udziału w dyskusji nad przyszłością Europy poprzez plakat jako formę wyrazu.

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu plakatu na temat zmian klimatycznych, w tym działań Komisji Europejskiej lub/i roli obywateli UE, w tym zakresie.

Termin nadsyłania prac konkursowych to 30 listopada 2020 r.

Autorzy zwycięskich projektów otrzymają nagrody pieniężne o wartości: 1000 zł, 600 zł i 400 zł.

Wszelkie informacje i zasady uczestnictwa w Konkursie dostępne są w Regulaminie Konkursu na dole strony.

Wspólnie POSTAWMY NA KLIMAT!

Z życzeniami weny twórczej,
Ewa Nowak-Koprowicz
Koordynatorka PIEED-Rzeszów

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Robert KUBAS,
Członek Jury GPE,
Colorland:

Dla aspirującego do zawodu projektanta każde doświadczenie jest na wagę złota. Udział w konkursie „GALERIA PLAKATU EUROPEJSKIEGO” to doskonała okazja aby to doświadczenie zdobyć pracując z tematem niezwykle aktualnym a równocześnie ponadczasowym.

Julia MAJEWSKA,
Członkini Jury GPE, Komisja Europejska,
Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej:

- Dowody naukowe są jasne: klimat się zmienia i nadal będzie się zmieniać wpływając na życie każdego z nas. Skala problemu może przytłaczać… Jednak im dłużej będziemy czekać, tym trudniej będzie osiągnąć neutralność klimatyczną i tym droższe będą konieczne działania.

Unia Europejska jako jedna największych gospodarek świata poczyniła już ogromne postępy w walce ze zmianą klimatu. Jednak nadal skala problemu może przytłaczać. Dlatego Komisja Europejska w odpowiedzi na kryzys klimatyczny przygotowała konkretny plan – to Europejski Zielony Ład.

UE stawiając ambitne cele zielonej transformacji, jest już światowym liderem w walce ze zmianą klimatu. Wy możecie (Ty możesz) być liderem w swojej rodzinie, uczelni, miejscowości! Możemy zmienić sytuację, jeśli będziemy działać szybko i wspólnie. Zachęcam wszystkich do postawienia na klimat i na przyszłość naszej planety!

Ewa NOWAK-KOPROWICZ,
Członkini Jury GPE, Liderka Zespołu Zarządzającego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie:

- Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej w wygłoszonym 16 września br. orędziu o stanie Unii  wezwała do założenia nowego europejskiego Bauhausu – twórczej platformy współpracy architektów, inżynierów i projektantów, aby zainicjować styl architektoniczny na miarę naszych czasów, odzwierciedlający nasze aspiracje do uczynienia Europy pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu. Z kolei naszą intencją w ramach inicjatywy Galeria Plakatu Europejskiego jest umożliwienie młodym twórcom, studentom kierunków graficznych i pochodnych udziału w dyskusji nad przyszłością Europy poprzez plakat jako formę wyrazu.

Adrian SOWIŃSKI,
Przewodniczący Jury GPE, Grafik komputerowy, Członek Zespołu Zarządzającego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie:

- Żyjemy w czasach w których kwestie klimatyczne są szczególnie istotnie. Konsekwencji naszych decyzji nie będzie można tak łatwo naprawić a odczuwać będziemy je jeszcze przez wiele lat. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. To ostatni dzwonek dla naszego wspólnego domu! 

Konkursy graficzne, szczególnie te o charakterze społecznym, są idealną formą zaciekawienia złożonym tematem młodych ludzi. Spojrzenie i oryginalna interpretacja problemu w wykonaniu młodych artystów nierzadko  trafia do wszystkich. Zastosowane formy wyrazu są bliskie ich rówieśnikom a to w ich rękach spoczywa odpowiedzialność za przyszły los naszej planety. Ponadto uczestnictwo w tego typu konkursach poza niebywałą okazją do nabycia cennego doświadczenia, wiedzy na temat zagadnienia i samorozwoju, pokazuje na jakie kwestie warto stawiać w życiu, a w tym przypadku WARTO POSTAWIĆ NA KLIMAT!

Sylwia WÓJCIK,
Przewodnicząca Jury Studenckiego GPE, Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalnością Grafika Multimedialna WSIiZ w Rzeszowie

- Udział w konkursie to niepowtarzalna okazja by sprawdzić się jako projektant graficzny. Uczestnik konkursu będzie miał możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności podczas tworzenia prac do konkursu, a także zyska możliwość poznania inspirujących osób z branży. Udział w inicjatywie to szansa na niesamowitą przygodę, w którą warto wkroczyć.

REGULAMIN

 

 

 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem w którym zawarte są wszelkie informacje i zasady uczestnictwa w Konkursie.

Organizator konkursu:

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy
Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie