Debata oksfordzka o polityce migracyjnej UE na WSIiZ

28 maja br., o godz. 10:00 w Auli im. prof. J. Chłopeckiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przy ul. Sucharskiego 2 odbędzie się debata oksfordzka z tezą „Aktualne kierunki polityki migracyjnej Unii Europejskiej zmierzają w niewłaściwa stronę”. 

Wydarzenie, w którym wezmą udział studenci rzeszowskich uczelni oraz przedstawiciele władz samorządowych, zostało objęte patronatem Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich i Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców oraz ma stanowić inaugurację cyklu akademickich debat oksfordzkich na Podkarpaciu.

Debata, której pomysłodawcą jest dr hab. Izabela Oleksiewicz, prof. PRz, członek sieci Team Europe realizowana jest we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie.

Jak podkreśla prof. Izabela Oleksiewicz – podjęta inicjatywa ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom Podkarpacia ideę debat oksfordzkich oraz zachęcić młodzież akademicką oraz licealną do aktywnego udziału w tego rodzaju przedsięwzięciach. 

Ponadto – jak wskazuje Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator PIE Europe Direct-Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie – równie istotnym aspektem inicjatywy jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej Unii Europejskiej i przyczynianie się do praktycznego jej wykorzystania poprzez debaty. 

Wstęp na debatę jest otwarty.