EUROPEJSKA GRA MIEJSKA Z EUROPE DIRECT RZESZÓW

Plakat autorstwa Adriana Sowińskiego

W nawiązaniu do obchodów 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, zapraszamy do udziału w Europejskiej Grze Miejskiej z okazji 9 maja – Dnia Europy. Wydarzenie będzie miało miejsce już w najbliższy piątek, tj. 17 maja br.  Gra rozpocznie się o godz. 10:30 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, Aula RA3.

Tegoroczna edycja Gry Miejskiej z okazji 9 maja – Dnia Europy realizowana jest  w szczególnym roku jubileuszu 20-rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej. Jubileuszu, który świętujemy również jako 20-lecie największego – jak dotychczas – rozszerzenia Unii Europejskiej o dziesięć państw. W nawiązaniu do tych okoliczności bieżąca edycja rozgrywek realizowana jest pod hasłem „Dziesiątka na dwudziestolecie” i skierowana do młodzieży szkół średnich.

Termin organizacji wydarzenia związany jest również z obecnością w Rzeszowie mobilnej wystawy autorstwa Komisji Europejskiej pt. „Single Market Tour”. Rzeszów jest jednym z niewielu miast w Europie, w którym wystawa będzie gościć przez dwa dni, czyli w terminie 16-17 maja br. Stoisko wystawy, zlokalizowane na rzeszowskim rynku, będzie w dniu 17 maja br. jednym z punktów Gry.

Punkt startowy zlokalizowany jest w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2. Natomiast punkty pośrednie będą ulokowane w Filii nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy Alei Gen. Leopolda Okulickiego 3; w siedzibie głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, ul. Sokoła 3 oraz przy wspomnianej wystawie Single Market Tour zlokalizowanej na Rynku miasta Rzeszowa. Punkt końcowy znajdować będzie się w hallu Rzeszowskich Piwnic, Rynek 26.

W każdym punkcie drużyny będą odpowiadać na pytania lub wykonywać zadania z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej i członkostwa Polski w UE z uwzględnieniem wykorzystania przez miasto Rzeszów środków unijnych oraz wiedzy dotyczącej wyborów do Parlamentu Europejskiego 2024 jak i trzydziestolecia jednolitego rynku UE.

Wydarzenie organizowane jest przez EUROPE DIRECT Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie przy wsparciu DG GROW Komisji Europejskiej, Centrum Dokumentacji Europejskiej, Enterprise Europe Network, Urzędem Miasta Rzeszowa oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Zapraszamy do udziału w grze uczniów szkół średnich wraz z nauczycielami! Drużyna powinna składać się z czterech osób, jednego przedstawiciela grona pedagogicznego oraz trzech uczniów. Zgłoszenia można dokonać pod adresem mailowym:  europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl do 16.05.2024 r. do godziny 16:00. Powinno ono zawierać dane wszystkich osób wchodzących w skład drużyny tj.: imię i nazwisko, telefon i mail kontaktowy do lidera grupy (nauczyciel).

Udział w grze jest bezpłatny oraz dobrowolny.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Europejskiej Gry Miejskiej poniżej ⇓