Od pola do stołu – zaproszenie na debatę

Już 16 grudnia br. odbędzie się debata „Od pola do stołu”, która poświęcona będzie transformacji europejskiego rolnictwa. Wydarzenie będzie transmitowane on-line.

W maju 2020 r. Komisja przedstawiła swoją strategię „Od pola do stołu” jako jedno z kluczowych działań w ramach europejskiego zielonego ładu. Strategia ma przyczynić się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r., a jednocześnie zmienić obecny unijny system żywnościowy na model zrównoważony.

– Priorytetem strategii jest bezpieczeństwo żywnościowe, które powinno być zapewnione zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem. Dostarczana przez producentów żywność ma być niedroga i pełnowartościowa, lecz do jej produkcji powinno być zużywane mniej pestycydów i nawozów. Propagowana będzie zrównoważona konsumpcja oraz zwiększenie ilości gruntów przeznaczonych na rolnictwo ekologiczne. W naszej debacie będzie chcemy przyjrzeć się nadchodzącym zmianom przede wszystkim w kontekście regionalnym – mówi dr Sylwia K. Mazur – kierownik EUROPE DIRECT Rzeszów.

Debata rozpocznie się o godz. 9:30 i będzie transmitowana na facebook’owym profilu EUROPE DIRECT Rzeszów (https://www.facebook.com/EDRzeszow).

Debatę poprowadzi dr Mirosława Braja.