„Śladami BoGUSława” – tym razem gra miejska oraz warsztaty

Nasz wieloletni partner Urząd Statystyczny w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zapraszają uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów z województwa podkarpackiego do udziału w III edycji projektu „Śladami BoGUSława – matematyczne warsztaty i gra miejska”. 

Wydarzenie to organizowane jest w ramach V edycji Programu „mPotęga” dofinansowanego przez Fundację mBanku. Celem przedsięwzięcia jest odciągnięcie młodych ludzi od ekranów telewizorów oraz monitorów komputerów i pokazanie im, że uczyć można się nie tylko w „sztywnych” ławkach szkół, a nauka może stać się zabawą oraz dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a także zachęcenie nauczycieli do sięgania po nowe, alternatywne metody przekazywania tej wiedzy. 

Projekt realizowany będzie w dwóch etapach. Pierwszy z nich to warsztaty, mające na celu zdobycie i wykorzystanie w praktyce wiedzy z zakresu wybranych działów matematyki. Okazją do sprawdzenia nabytych umiejętności będzie drugi etap projektu, czyli atrakcyjna gra miejska przeprowadzona na terenie Rzeszowa.  

Aby wziąć udział w projekcie i mieć szansę na cenne nagrody rzeczowe, wystarczy zebrać i zarejestrować 4-osobowy zespół, w skład którego wejdzie 3 uczniów i jeden pełnoletni opiekun (np. student, rodzic, nauczyciel). Więcej informacji i regulamin dostępne na stronie rzeszow.stat.gov.pl 

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 17.09.2018 r.  

Pierwsze warsztaty już 25 września – zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić- nie tylko pasjonatów matematyki.  

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc oraz Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch. 
Partnerami akcji są: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesku w Rzeszowie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. 

Zobacz plakat_Bo Gus.