Weź udział w historyczno-literackiej grze terenowej z nagrodami

Nasz Partner, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na historyczno-literacką grę miejską dla młodzieży „ZAPISANE W TERENIE”.

Gra wykorzystuje przestrzeń miejską jako element rozgrywki. Adresowana jest do młodzieży i ich opiekunów – uczestników grupowych. Gracze podzieleni na Drużyny mają za zadanie odszukać określone Punkty Gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie. Poprzez rozmaite zagadki oraz wyznaczone Punkty uczestnicy zwiedzą centrum Rzeszowa, odwiedzą wybrane miejsca, budynki, zabytki oraz poznają bliżej sylwetkę Docenta Franciszka Kotuli – znanego etnografa, historyka, folklorysty, muzeologa i kolekcjonera, twórcę Muzeum Regionalnego Ziemi Rzeszowskiej, publicystę i popularyzatora wiedzy, autora prac monograficznych o kulturze Lasowiaków, Rzeszowiaków, Pogórzan z regionów Polski południowo-wschodniej.

Dla 3 pierwszych drużyn przewidziano nagrody w postaci kart podarunkowych do Empiku. Wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki.
 
Gra rozpocznie się i zakończy w budynku Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Start o godz. 10:00, 15 września 2018r. (tj. sobota) Podsumowanie Gry oraz wręczenie nagród połączone z poczęstunkiem dla uczestników, nastąpi  15 września 2015 r., ok. godz. 12.00 w Oddziale dla Dzieci Młodzieży WiMBP w Rzeszowie – czyli po zakończeniu Gry przez wszystkich uczestników.

Do wzięcia udziału w zabawie organizatorzy zapraszają młodzież  wraz z opiekunami. 

Rozpoczęcie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Udział wezmą zarejestrowane (formularz w załączeniu) zespoły liczące  do 5 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, ul. Słowackiego 11, 35-060 Rzeszów; tel. 17 866-94-57.

Partnerzy: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, EURODESK POLSKA, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie, LEKCJA NA 12 GWIAZDEK.

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w ramach XXVI Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem: „Niepodległa dla wszystkich”.

Do pobrania:

Regulamin >>>pobierz.

Formularz zgłoszenia >>>pobierz.

Oświadczenie opiekuna prawnego >>>pobierz.

Deklaracja lidera >>>pobierz.