Zaproszenie na warsztaty dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w warsztatach online na temat strategii i planów związanych z wdrażaniem elementów gospodarki obiegu zamkniętego w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, w tym w szczególności roli, jaką odgrywa w nim Parlament Europejski.

Warsztaty online „Europejski Zielony Ład – w stronę gospodarki obiegu zamkniętego” odbędą się w poniedziałek, 22 lutego 2021, w godz. 16:30-18:15

Rejestracja: https://www.wspolnie.eu/pl/event/europejski-zielony-ad-w-strone-gospodarki-obiegu-zamknietego-2021-02-22-108/register lub przez stronę www.wspolnie.eu do soboty, 20 lutego 2021 (włącznie).

Liczba miejsc ograniczona.

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki:
• Poznają rolę Parlamentu Europejskiego w projektowaniu Europejskiego Zielonego Ładu,
• Dowiedzą się, czym jest gospodarka obiegu zamkniętego, dlaczego jest częścią Europejskiego Zielonego Ładu i jak będzie wdrażana w UE,
• W małych grupach podyskutują o sposobach zamykania obiegu w kluczowych branżach,
• Wezmą udział w quizie podsumowującym zdobytą wiedzę z upominkami dla zwycięzców.
Europejski Zielony Ład, zaproponowany przez Komisję Europejską w grudniu 2019 r., obejmuje serię strategii, które mają doprowadzić do neutralności klimatycznej w 2050 roku, ale także przebudować Europę w kierunku społeczeństwa o nowoczesnej, oszczędnej i zrównoważonej gospodarce. Parlament Europejski nie tylko w pełni poparł tę strategię, ale poszedł dalej – wezwał do zwiększenia ambicji i ograniczenia emisji o 55% już w roku 2030. W maju 2020 r. stało się jasne, że Europejski Zielony Ład będzie także strategią odbudowy Europy po kryzysie wywołanym przez COVID-19.

W ramach cyklu „Europejski Zielony Ład” przewidziano 5 warsztatów online:
1. Jak Europejski Zielony Ład zmieni nasz świat? – grudzień 2020
2. Zrównoważona mobilność miejska – styczeń 2021
3. W stronę gospodarki obiegu zamkniętego – luty 2021
4. Gospodarka odpadowa i recykling – marzec 2021
5. Zrównoważona żywność – „Od pola do stołu” – kwiecień 2021

Pytania dotyczące warsztatów prosimy kierować na adres: kontakt-pl@wspolnie.eu