Dzień Europy – musisz świętować z nami!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Europy, 9 maja 2019 roku.

Uroczyste obchody Dnia Europy odbędą się w przepięknie położonym Kampusie WSIiZ w Kielnarowej, w Centrum Edukacji Międzynarodowej, KM8.

Świętowanie rozpoczniemy o godz. 10:00 (czas zakończenia przewidujemy ok. godz. 13:00)

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Europy jest 15-lecie członkostwa Polski w UE oraz funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. W tym ostatnim obszarze – podobnie jak w zeszłym roku – proponujemy uczniom/uczennicom oraz Państwu wejście w rolę europosłów i europosłanek w ramach SYMULACJI OBRAD PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.

Wspomniana symulacja obrad Parlamentu Europejskiego z takimi elementami jak m.in. otwarcie sesji i przedstawienie porządku obrad, uroczyste posiedzenie, wystąpienia jednominutowe, głosowanie nad projektem czy uroczyste zakończenie obrad będzie ważnym akcentem tegorocznych obchodów.

Wystąpienia jednominutowe będą zgłoszeniem propozycji zmian jakie zaszły w ostatnich 15-stu latach w naszym regionie w związku z członkostwem Polski w UE, a które to zmiany zdaniem uczniów powinny zostać wyróżnione w kategorii Sukces, UE & Ja – RAZEM od 15 lat. Jeden uczeń proszony jest o zgłoszenie/przedstawienie jednej propozycji. Kolejno po wystąpieniu ucznia/uczennicy odbędzie się głosowanie nad projektem (zatwierdzenie lub odrzucenie).

Nie zabraknie oczywiście stałego elementu obchodów, czyli przyznawania wyróżnień za stylizacje uczniów i uczennic inspirowane flagami państw UE, zabawy z Europejskim Kołem Fortuny, a także kwiatowego akcentu w kolorze żółtym.

Istnieje możliwość zgłoszenia grup w formule klasy, maksymalnie 30 osób z danej szkoły. Zaproszenie tak jak dotychczas kierowane jest do szerokiego grona uczniów, szkół podstawowych.

Na Państwa zgłoszenia (na podstawie załączonego>>> Karta zgłoszenia_Dzień_Europy_9_maja_2019) czekamy do 30 kwietnia 2019 r., ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (300 osób) o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń, a rekrutacja potrwa do wyczerpaniu limitu miejsc. Każdorazowo przy zgłoszeniu otrzymacie Państwo informację zwrotną. Równocześnie uczulam, że w latach poprzednich limit miejsc wyczerpywał się w pierwszym tygodniu po ogłoszeniu zaproszenia.

Kartę zgłoszenia oraz wszelkie pytania należy kierować na adres: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl

Partnerami obchodów są: Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie.