Oscary za nami, Cannes czeka. Trwa III edycja #euFilmContest

Emocje związane z 91. ceremonią wręczenia Oscarów za nami, tymczasem miłośnicy kina europejskiego nadal mogą wziąć udział w konkursie i wygrać wyjazd na tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes.
Zasady III edycji konkursu #euFilmContest są proste: wystarczy odpowiedzieć na 18 pytań związanych z europejskimi, w tym polskimi, filmami. Dodatkowo punktowane będzie zaangażowanie na profilach w mediach społecznościowych organizatora.

W konkursie nie ma limitu wiekowego, udział w zabawie może wziąć każdy, kto jest pełnoletni. 10 szczęśliwców otrzyma możliwość wyjazdu na Festiwal Filmowy w Cannes, w dniach 17-19.05.2019. Wygrana obejmuje: bilet lotniczy; zakwaterowanie w hotelu na 2 noce oraz wstęp na 2 pokazy festiwalowe. Zmagania konkursowe potrwają do 19.03.2019. Pytania konkursowe oraz bliższe szczegóły odnośnie inicjatywy znajdują się na portalu: https://wealllovestories.eu/filmcontest.

Organizatorem konkursu jest Komisja Europejska w ramach programu Kreatywna Europa, komponent Media. Kreatywna Europa to unijny program oferujący finansowe wsparcie dla sektorów kultury, audiowizualnego i kreatywnych. Na realizację europejskich projektów w tych obszarach, na lata 2014-2020, zaplanowano 1,46 mld euro.
Program Kreatywna Europa w Polsce reprezentuje Creative Europe Desk Polska pod kierownictwem Małgorzaty Kiełkiewicz. Bliższe informacje o możliwościach wsparcia w ramach programu znajdują się na stronie: https://kreatywna-europa.eu/.