Startuje Europejski Tydzień Młodzieży 2019

Europejski Tydzień Młodzieży jest jednym z największych międzynarodowych wydarzeń dedykowanych młodzieży i osobom pracującym na tym obszarze. Jego inicjatorem jest Komisja Europejska. W tym roku odbywa się 9. edycja wydarzenia.

Na przełomie kwietnia i maja w wielu krajach Europy będą odbywały się liczne wydarzenia i spotkania, podczas których młodzież będzie mogła wyrazić swoje poglądy i obawy dotyczące szeroko pojętej polityki młodzieżowej. Jest to także okazja do podzielenia się rezultatami i sukcesami osiągniętymi w ramach różnego rodzaju projektów młodzieżowych.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, każdy „ETM” ma swój motyw przewodni. W związku ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu europejskiego, spotkamy się pod hasłem: „Demokracja i ja”.

Temat ten wiąże się ściśle z potrzebą aktywizacji młodzieży w obszarze życia obywatelskiego i uświadomienia młodym, że ich głos jest ważny, a ich opinie mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane na arenie politycznej.

Głos w wyborach to jedno, jednak aktywna demokracja i udział w życiu obywatelskim to coś więcej… inicjatywy młodzieżowe, projekty wolontariatu oraz solidarnościowe, stały kontakt z decydentami i dbałość o rozwój kultury to wszystko elementy składające się na budowanie świadomej i otwartej postawy obywatelskiej.

Także nasz Punkt włącza się w obchody tego wydarzenia. We wtorek, pod patronatem PIE ED-Rzeszów odbędzie się spotkanie w ramach ponadregionalnej kampanii >>> Lekcja na 12 gwiazdek. Gospodarzem wydarzenia jest Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Z kolei w środę będziemy na krośnieńskim Rynku, gdzie porozmawiamy o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

O wydarzeniach organizowanych w ramach ETM w Polsce czytaj >>> tutaj.

Źródło >>> Erasmus Plus.