Unijni komisarze na EKG

14 i 15 maja w Polsce przebywać będą unijni komisarze: komisarz ds. handlu Cecilia Malmström, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za jednolity rynek cyfrowy Andrus Ansip oraz komisarz ds. polityki klimatycznej i energetycznej Miguel Arias Cañete. Wezmą udział w jubileuszowym, X Europejskim Kongresie Gospodarczym, odbywającym się w Katowicach w dniach 14-16 maja. Do Katowic przyjadą także dyrektorzy generalni Komisji Europejskiej: ds. energii Dominique Ristori i ds. klimatu Raffaele Mauro Petriccione. 
 
14 maja komisarz Cecilia Malmström weźmie udział w panelu pt. "Przyszłość wolnego handlu w Europie i na świecie", podczas którego wygłosi przemówienie. Komisarz Malmström weźmie także udział w roboczym lunchu z udziałem przewodniczącego rady programowej EKG Jerzego Buzka, przedstawicieli polskiego rządu oraz przedstawicieli przedsiębiorców. 

15 maja komisarz Miguel Arias Cañete weźmie udział w panelu "Świat dla klimatu – co przyniesie szczyt klimatyczny w Katowicach". Komisarz spotka się także z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz, ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii Michałem Kurtyką i sekretarzem stanu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim.

15 maja wiceprzewodniczący KE Andrus Ansip weźmie udział w "European Start-up Days", wydarzeniu towarzyszącym EKG. Wygłosi przemówienie otwierające i weźmie udział w debacie "Technologie, które zmienią nasz świat". Spotka się także z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz oraz z ministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim.
 
Kontekst
Europejski Kongres Gospodarczy jest najważniejszym wydarzeniem gospodarczym w Europie Centralnej. W ciągu trzech dni gromadzi kilka tysięcy gości z Polski, Europy i świata, wokół cyklu debat poświęconych dyskusji o przyszłości Europy. Agendę EKG można znaleźć tutaj.
 
Kontakt dla mediów: Piotr Świtalski, piotr.switalski@ec.europa.eu tel. 505 924 655