W imieniu organizatorów konkursu wiedzy historycznej „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem „Zjednoczeni w różnorodności – Wszyscy ludzie są braćmi”, jest nam niezwykle miło ogłosić laureatów V edycji.
Lista laureatów i finalistów
Lista laureatów – klasa VII
I miejsce ex aequo
Stupak Maja – Szkoła Podstawowa w Oleszycach
Kuranty Magdalena – Szkoła Podstawowa w Tarnogórze
Wojciechowski Marcin – Szkoła Podstawowa 1 w Mielcu
Paryniak Rafał – Szkoła Podstawowa w Oleszycach
II miejsce ex aequo
Kwiatkowska Kamila – Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie
Pekaniec Kalina – Szkoła Podstawowa w Kalnikowie
Buczek Aleksandra – Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
Duszkiewicz Zuzanna – Szkoła Podstawowa w Otałęży
III miejsce ex aequo
Hajdo Maria – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie
Kusek Aleksandra – Szkoła Podstawowa nr 3 w Leżajsku
Trelka Zuzanna – Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach
Lista laureatów – klasa VIII
I miejsce ex aequo
Brózda Zuzanna – Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej
Koczot Joanna – Szkoła Podstawowa w Tarnogórze
Ciepielowska Justyna – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sędziszowie Młp.
Karp Michał – Szkoła Podstawowa nr 3 w Leżajsku
II miejsce ex aequo
Jarosz Katarzyna – Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach
Piczak Kinga – Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie
Woźnicki Tomasz – Szkoła Podstawowa nr 7 w ZS-P nr 11 w Rzeszowie
Skotnicka Zuzanna – Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
Dejnowiec Mateusz – Szkoła Podstawowa w Świlczy
III miejsce ex aequo
Ciurko Justyna – Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu
Koczela Jakub – Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie
Kurz Kacper – Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie
Ochał Emilia – Szkoła Podstawowa 3 nr w Sędziszowie Młp.
Grabowska Nikola – Szkoła Podstawowa w Krzakach
Lista finalistów – klasa VII i VIII
Byczuk Kornelia – SP nr 18 w Rzeszowie
Cholewiak Mikołaj – SP nr 1 w Leżajsku
Ćwięka Magdalena – SP w Otałęży
Gnatek Julia – SP nr 10 w Rzeszowie
Gryniewicz Gabriel – SP w Oleszycach
Hanejko Sebastian – SP nr 7 w Jarosławiu
Jajak Zuzanna – SP nr 3 w Leżajsku
Janeczko Ewelina – ZSO Grębowie
Jarosz Amelia – SP w Krzakach
Kłusek Natalia – SP w Skrzyszowie
Kościółek Bartek – SP nr 1 w Rzeszowie
Krzysiak Błażej – SP nr 1 w Rzeszowie
Kulczycki Kordian – SP nr 1 w Rzeszowie
Lasota Monika – SP nr 7 w Jarosławiu
Maziarek Iwona – SP nr 7 w ZS-P nr 11 w Rzeszowie
Murjas Maria – SP w Świlczy
Peret Igor – ZSO w Grębowie
Pękala Monika – SP w Skrzyszowie
Segiń Klaudia – SP w Kalnikowie
Serafin Aleksandra – ZSO w Grębowie
Lista szkół oraz nauczycieli – opiekunów uczniów laureatów V edycji Konkursu „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej”
Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu – Dziewit Renata
Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie – Kawa Magdalena
Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie – Bieś Bartosz
Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie – Wikera Paweł
Szkoła Podstawowa nr 1 w Leżajsku – Matuła Maria
Szkoła Podstawowa nr 3 w Leżajsku – Maciałek Marta
Szkoła Podstawowa nr 3 w Sędziszowie Młp. – Czapka Benedykt
Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu – Fier Krzysztof
Szkoła Podstawowa nr 7 w ZS-P nr 11 w Rzeszowie – Sztaba Radosław
Szkoła Podstawowa w Grębowie – Pędziwiatr Izabela
Szkoła Podstawowa w Kalnikowie – Fier Krzysztof
Szkoła Podstawowa w Krzakach – Tyban Małgorzata
Szkoła Podstawowa w Oleszycach – Furgała Tymoteusz
Szkoła Podstawowa w Otałęży – Zięba Janina
Szkoła Podstawowa w Świlczy – Pietrucha Grzegorz
Szkoła Podstawowa w Tarnogórze – Maczuga Hammer Katarzyna
Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach – Klisz Beatta
Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach – Węglowska Iwona
Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej – Zygo Tadeusz
O terminach odbioru dyplomów, zaświadczeń oraz nagród książkowych dla laureatów poinformujemy przed końcem kwietnia.
Kolejna edycja konkursu zostanie ogłoszona na przełomie sierpnia i września.
Komisja Konkursowa
Janusz Ustrzycki, PCEN Rzeszów – przewodniczący
Sylwia K. Mazur, PIE Europe Direct-Rzeszów – członkini