ED-Rzeszów zaprasza na nowy cykl spotkań „Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA”


Trwająca obecnie Prezydencja Rumunii w Radzie UE to dobry moment, aby poznać bliżej, ten kraj. Dlatego też wraz z Rumuńskim Instytutem Kultury w Warszawie zapraszamy do udziału w spotkaniach w ramach nowego cyklu pt. „Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA”.

Rumunia to bardzo różnorodny kraj, fantastyczny pod względem przyrodniczym, o bogatej kulturze i nadal w zbyt nikłym stopniu znany mieszkańcom Podkarpacia. Zmieńmy to razem!

Korzystając ze wzmożonego zainteresowania Rumunią na forum międzynarodowym proponujemy mieszkańcom Podkarpacia, zarówno młodszym i jak starszym, udział w spotkaniach poświęconych Rumunii

Spotkania realizowane będą w wybrane środy oraz czwartki od marca do czerwca br. Pierwsze inaugurujące cykl zajęcia miały miejsce 7 marca br., w Filii nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 z oddziałami integracyjnymi. A następne odbędą się, już 14 marca br., w Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie. O kolejnych będziemy informować.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniach w ramach cyklu pt. „Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA” zapraszamy do kontaktu z nami, Zespołem PIEED-Rzeszów, m.in. mailowo pod adresem: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl lub/i tel. 17 866 11 02.

Spotkania odbywają się pod patronatem Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie, a partnerami cyklu są: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie oraz Lekcja na 12 gwiazdek.